header
  • CheCheShop
  • hena-com

Vremenska zona: UTC + 02:00

Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: sub lip 06, 2009 11:11 am 

Ne sjećam se što sve treba napraviti, pa molim da nadopunite:

-prijaviti dijete u matični ured, rok 30 dana, potrebna oba roditelja
-prijaviti prebivalište djeteta, MUP, rok 30 dana, potrebna oba roditelja
-predati zahtjev za jednokratnu pomoć, HZZO
-prijaviti dijete na poreznu karticu kod poslodavca

Vrh

Naslov:
PostPostano: sub lip 06, 2009 9:42 pm 

Zagrebačku djecu prijaviti u Vodnikovu za jednokratnu pomoć od grada Zagreba.

Vrh

Naslov:
PostPostano: sub lip 06, 2009 9:48 pm 

domovnica, rodni list? u općini. moze samo otac ako se u maticnom uredu potpisu neki papiri i onda sve tata moze obaviti sam. ja bas i nisam na ti sa svim tim papirima jer je to sve M obavljao. nemojmo zaboraviti predati sve one silne papire u vodnikovu kako bi se ostvarilo pravo na onu potporu grada (za prvo dijete 3000 kn).
tko ne zna a ima osiguranje zivota neke osiguravajuce kuce ovisno o tipu police daruju nekih 3% od osigurane svote. :da:

Vrh

Naslov:
PostPostano: sub lip 06, 2009 11:27 pm 

za vodnikovu, ukoliko je drugo ili treće dijete u pitanju, treba donijeti papire od prvog djeteta (na znam točno koje) jer se suma za svako iduće dijete povećava.
evo s rode prijava bebe.
za prvo dijete sam dobila još neku ekstra lovu od grada zagreba, nešto za zaposlene u kulturi, čini mi se da je bila neka prosječna plaća cca 5000kn tada. trebala sam u firmi predati molbu za to.

Vrh

Naslov:
PostPostano: ned lip 07, 2009 11:38 am 

Lulu, hvala ti na ovom linku! :grli:
Vi stvarno dosta dobijete od grada, mi u Puli od ove godine dobijemo 1000kn za dijete, nebitno da li je prvo ili deseto, a do sada smo dobivali 500kn koje su se mogle potrošiti samo u ljekarni.
Ali dobro, zato plaćamo najskuplje vrtiće u državi (u kojima nikad nema mjesta). :rolleyes:

Vrh

Naslov:
PostPostano: uto srp 28, 2009 11:12 am 

Bila sam u najblizoj opcini i dali smo izjavu o imenu
za to su nam trebale osobne i otpusno pismo

sad dragi MM moze sam do Vz-a :D

Vrh

Naslov:
PostPostano: sub kol 08, 2009 4:32 pm 

1. PRIJAVA U MATICNI URED MJESTA U DJE SE NALAZI BOLNICA U KOJOJ SE BEBA RODILA- dobije se rodni list i domovnica, OIB i jos neki papir koji se nosi u MUP, oba roditelja trebaju ici
2. PRIJAVA MJESTA PREBIVALISTA- to se radi u MUP, moze ici samo jedan od roditelja (ako roditelji nisu prijavljeni na istoj adresi, onda ide onaj roditelj na cijoj ce adresi biti prijavljena beba), treba ponijeti rodni list i domovnicu, te onaj papir sto ste dobili u maticnom uredu
3. PRIJAVA BEBE NA ZDRAVSTVENO- ako ste zaposleni: u firmu predate rodni list i potvrdu o prebivalistu (vadi se u MUPu) i mislim da je to to, ostalo rade oni u firmi; a ako ste nezaposleni: onda to sve isto plus sto jos kupujete obrazac u NN (nesto za prijavu clana kucanstva ili tak nesto, ma tamo oni vec znaju, samo kazete da je za prijavu bebe) i to nosite u HZZO. Ovo obavljate naravno poslije MUP-a jer vam jos uvijek treba maticni broj koji ce vam dodjeliti u MMPu kod prijave prebivalista.

E sada ovisi od vaseg grada dali daje potporu tj. onu pomoc za novorodencad, kod nas u Osijeku je 4000kn, ne treba nista posebno od dokumenata, ako dobijete cestitku na adresu, novci su Vam vec na racunu, a ako ne onda u poglavarstvo nosite kopiju rodnog lista i potvrde o prebivalistu. Da bi imali pravo na nju ne trebate nista eksta, bitno je da je jedan roditelj ima prebivaliste u Osijeku i da je beba prijavljena na adresu u Osijeku.
Kod nas se jos dobije i 500kn od županije, isto se nosi kao i kod ove naknade od grada samo se ovo nosi u Županiju.

Ovo za ove naknade uzmite s rezervom, mislim sto se tice papira, jer nisam jos nosila, idem tek u pon, ovo su mi oni iz poglavarstva napisali u mailu, pa se nadam da je tako.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir: