header
  • CheCheShop
  • hena-com

Vremenska zona: UTC + 02:00

Započni novu temu Odgovori  [ 253 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sub sij 19, 2008 7:55 pm 

Mala01 je napisao/la:
Tko je krenuo? Mi još uvijek kombiniramo...

mi, na žalost nismo! :suze:
dakle, situacija je takva da prvih dana nismo ni pomišljali na platnene jer smo generalno bili u komi (ja zbog reza, MM ukočene kičme) i nije mi se dalo, skrušeno priznajem, sa platnenim gnjaviti...
Kada smo "došli k sebi", probala sam par puta, ali svaki put je nastala takva pobuna da mi je prisjelo! Ne buni se ona na samu pelenu (bar ne jako iako imam feeling da je nemirnija i da joj smetaju svi ti slojevi i debljina pelene), ali čim se malo popiški to je katastrofa - jednostavno neće biti na mokrom! :ne: Sad, je li se ona naviknula na suho u ovim danima kada je u jednokratnim bila ili je naprosto tip djeteta koji ne voli mokro, nemam pojma... :???:
I sve to ne bi bio problem da se ona, koliko-toliko voli presvlačiti, ali kod nas je to problematična radnja koja je nerijetko popraćena priličnim plačem...
Eto, stvari nisu onakve kako smo se nadali, nisam odustala skroz, pokušavati ćemo s vremena na vrijeme, ali sva sila small pelenica će , na moju ogromnu žalost, ostati neiskorištena!

Vrh

Naslov:
PostPostano: sub sij 19, 2008 10:08 pm 

Ekice don`t worry, čuvaj to za drugu bebu ;)
Kad bude malo starija počni ih koristiti. Ja sam skužila kad moja mokri - oko 20 min poslije podoja, i tad je i presvučem tako da je do idućeg podoja suha. Problem je jedino noć kad bude mokra unatoč ulošku (racman je odličan ) - zadnjih par noći počela je kihati ako je pelena na njoj dulje od 4 sata!! :eek: eto to bi bio prvi i jedini minus za platnene pelene što se mene tiče- pothlađivanje !! :ljuti:
Počet ću joj stavljati jednokratne noću jer to tako ne može, neću da mi se dijete razboli. Poslije kad bude malo veća, opet ću prijeći na stari sistem

Eh, da se pohvalim - danas se zakenjala svjetski, ko nikad dosad - toliko je toga bilo da je bila puna pelena i područje između pelene i covera, ko da se pokakala u sam cover :lol: nijedna jednokratna to ne bi zaustavila :D

Vrh

Naslov:
PostPostano: ned sij 20, 2008 12:13 pm 

ma ne brinem se, malo mi je krivo, ali što se može! Volje imam pa možda to još ispadne dobro tj. u korist platnenih!
I ovo što spominješ, pothlađivanje, također mi je (sada) minus za platnene jer je Una i bez toga prehlađena od kada smo izašli iz bolnice...

Vrh

Naslov:
PostPostano: ned sij 20, 2008 3:26 pm 

Mi smo 24 sata u platnenima: kombiniram i tetre pa čak i Gabove OS pocketice, vuna drži cijelu noć, ali još ne i moji vuneni soakeri :o

Vrh

Naslov:
PostPostano: pon sij 21, 2008 1:58 pm 

Oli :klanj: ua 24h platneno pelenaštvo.
Mi još uvijek kombiniramo, jer mu još nisam stavila one size.. nekako su mi duboke :-/ i ove home made isto. Probali smo od coccinele i one su ok, one little lamb su isto super, i imam još 2 majušne pa to kombiniramo.
Ne mogu se nikako naviknuti što svaki dan moram prati pelene jer sam do sada prala svaki 3. :rolleyes: Ali eto, polako ćemo i mi preći skroz na platnene, jer e Sven fakat veliki (prek 5kg) tako da bi mu uskoro sve trebale biti dobre.
Jel stavljate papiriće? Kako rješavate kakicu? Ja imam papiriće i onda kakicu s papirićem bacim u smeće što možda nije ekološki (trebala bih vjerojatno kakicu baciti prije toga u WC ali kad je tak tekuća da to nema šanse, a imam one neke papiriće iz Muellera na koji piše da nisu za WC pa me strah da si ne zaštopam WC :-/ ).

Mislim da to s pothlađivanjem ne stoji. Ja rcimo baš po noći stavljam platnenu pelenu jer mi ova jednokratka uredno procuri negjde oko 3 ujutro... onda mi je još gore kad ga moram cijeloga presvlačiti. A jutros kad sam otvorila pelenu iz nje se sve pušilo kako je bilo toplo tak da ako dijete pokrijete i ne otvarate puno prek noći, mislim da se ne može od toga prehladiti i početi kihati. Ali, ako i malo sumnjate onda bolje postupite kako vam savjest nalaže.

Ekica nemoj se opterečivati, ja sam imala super lagani porod pa eto isto smo tek nedavno počeli sa platnenima jer mi je ovako bilo lakše. Šteta za ove male pelenice, ali doći će druga beba ili ćeš ih prodati na burzi da si rekla keks ;)

Ajde fala Bogu da ste se malo raspisale :D

Vrh

Naslov:
PostPostano: uto sij 22, 2008 10:16 am 

Ja sam s paprićima na vi :o - sunačm pelene koliko mogu, a sve skupa isperem u umivaoniku. Ode u istu kanalizaciju, a nema toga toliko da bi se zaštopalo. (nadam se :D )
Noćas usrao i šefa i stanicu: uhvatili ga jutros vjetrovi i tako je jako izbacio kakicu da je prošla kroz nogavicu!

Vrh

Naslov:
PostPostano: uto sij 22, 2008 12:40 pm 

Pokušavala sam stavljati papiriće od rođenja, ali sam skužila da nemaju nikakvu svrhu za kakicu od dojenja, pa sam prestala. Ispirala bi pelene u umivaoniku i to je to. Za razliku od kakice od odhrane... :eek: Tu već papirići imaju posla. ;)

Vrh

Naslov:
PostPostano: uto sij 22, 2008 12:51 pm 

blis - točno tako: poslije kakice bude puno više, a i nije mi baš za po prstima. :D

Vrh

Naslov:
PostPostano: uto sij 22, 2008 1:05 pm 

Pa meni ipak osane na papiriću :-/ nije da je baš skroz tekuća... više kašasta. Ali dobro, ak i vi isperete u umivaoniku ili kadi, onda ok. Tak ću i ja.

Vrh

Naslov:
PostPostano: uto sij 22, 2008 2:19 pm 

Hej curke...evo i ja ću vam se pridružiti uskoro.
Trenutno imam fazu odmaranja, V nema već neko vrijeme ni noćnu.

Vi početnice ne brinite...ima vremena. I meni je trebalo par mjeseci za uhodavanaje, do tad sam kombinirala, neko vrijeme smo imali jednokratnu samo po noći a onda smo skroz prešli na platnene.

Ivanab ni je na bi rekla da noćna pelena ima veze s pothlađivanjem. Ja bi rađe da mi je beba u platnenoj po noći nego u bilo koje drugo vrijeme jer je tada ipak njaduže u peleni. Al ako ti stvarno osjećaš da bi to mogao biti problem probaj s jednokratnima pa ćeš vidjeti ako ima promjena.

Papirići u početku isto štani. Tek od dohrane. Do tad smo isto ispirali nad školjkom ili lavaboom. Al ionako će vrlo brzo doći ljepše vrijeme a s njim i sunce pa fleke i nisu neki problem.

Joj baš se nekako opet veselim ovim "mukama" a i najviše da obućem malonoj one Olivijine zaštitne :ljubav:

Vrh

Naslov:
PostPostano: uto sij 22, 2008 4:27 pm 

bubimira je napisao/la:
Ja bi rađe da mi je beba u platnenoj po noći nego u bilo koje drugo vrijeme jer je tada ipak njaduže u peleni.

Joj kako ovo potpisujem! Zadnja 2 dana sam joj, iz nekog glupog razloga, stavila jednokratnu po noći. Prvi put u valjda zadnjih 6-7 mjeseci i ujutro je bila sva osuta. :( Inače nikada nema pelenski osip. Guza joj se zacrveni jedino od kakice ako je ne presvučem odmah. A i to crvenilo noću, kada ne kaka, prođe u pamuku i vuni. Ujutro je kao nova. :)

Vrh

Naslov:
PostPostano: pet sij 25, 2008 11:24 am 

Oli trebam savjet priti pliz

Znaš one zaštitne kaj si mi poklonila? Jel znaš kak se njeguju? Kaj da ih isto ubacim u mašinu sa svim ostalim pelenama? Bojim se da mi ne bi više bile onak fluffy.

I koju kombinaciju koristiš sad za Gregora za noć? Mislim koju pelenu i koje zaštitne? Ja bi sad odmah krenula skroz s platnenim, al bojim se da će joj kamaris biti ogromne isto kak su bile i V. Koje su zašttne najbolje za noć za ove skroz male bebe?

Vrh

Naslov:
PostPostano: pet sij 25, 2008 11:57 am 

Bubimira - Joj nama su sa 3 kg sve osim dvije NB bile prevelike! Kad je dosegao neka 3,5 kg, onda su se lijepo dale namjestiti manje-više sve koje imamo. Za noć koristim (najčešće) Little Lamb (bambus) s njihovim bambus uloškom i Disana vuneni cover.
Meni Kamarisove nikada nisu sjele, iako vele da su jako poboljšane u odnosu na ono što sam ja imala. Vrlo lijepo se daju namjestiti i Racmani, Bella Bottoms, Cuddlebuns - to su sve OS. A za noć samo ubacim i uložak (po danu ne koristim uloške).

A onaj Fluffy cover - nemam pojma kako se održava - :o nisam dobila nikakve upute, ali mislim da ne bi smjelo biti frke na 60 stupnjeva s ostalim pelenama...

Mala stavi Svenu Popolinijev cover (ne znam koji), i veli da isto lijepo drži, samo ostaju tragovi na nogicama, pa nije sigurna je'l previše zategne...

Vrh

Naslov:
PostPostano: pet sij 25, 2008 12:55 pm 

Olivija je napisao/la:
Mala stavi Svenu Popolinijev cover (ne znam koji), i veli da isto lijepo drži, samo ostaju tragovi na nogicama, pa nije sigurna je'l previše zategne...
Da, imam taj Popolini small običan cover (od pula) i super drži, a sad ne zategnem toliko i ok je. Ne pušta i ne ostavlja tragove.
Imam jedan viška small Popolini koji nisam uopće koristila jer mi je ovaj jedan dovoljan (kombiniram sa još jednim Little lamb), a i namjeravam nabaviti jedan vuneni još dodatno. T
Tako da, Bubimira, ak ti treba... reci, dogovorit ćemo se ;) . Inače je on dosta mali i super sjeda baš za novorođenče.

Vrh

Naslov:
PostPostano: uto ožu 18, 2008 7:02 pm 

nešto nam je zamro ovaj topic pa evo da ga probudimo :D
kako vam ide s platnenima? mi već neke preraslii... ja otkrilla vunene covere :cool: i sad je Sven samo u njima. Super su. Jedio što će za mog giganta morati uskoro naručivati veći broj :rolleyes:

Vrh

Naslov:
PostPostano: čet tra 17, 2008 11:01 pm 

Hm, i ja bi prešla na platnene.Evo vas čitam i baš ste me ohrabrile.Pokušat ću u svakom slučaju.Za početak bih nabavila samo par komada i jedne zaštitne da vidim kako to funkcionira.Mene zanima kako vi preko noći?Moj mali zaspe već u 9h i spava do 9h ujutro.Jednokratna pelena ujutro bude teška 400-500g(MM vagao).Koju pelenu da nabavim za noć?

Vrh

Naslov:
PostPostano: pet tra 18, 2008 3:36 pm 

nerina - Čak toliko?! Svojevremeno sam naišla na podatak da je uobičajno da malo veća djeca popiške prosječno 195-240 ml po noći, a neko pravilo bi trebalo biti da pelena ne curi je da može upiti dvostruko više tekućine.

ME OS prema specifikaciji upije 13+7 oz što je cca 6 dcl tekućine, i dosta nas se kunu u ME za po noći, tako da bih ti ja perporučila nju + još neka presložena tetra, jer ste očito veliki popišanci.

Ili nešto do bambusa koji odlično upija...

Vrh

Naslov:
PostPostano: pon tra 21, 2008 4:44 pm 

Ajde da se malo produdila i ova tema.. drago mi je da zapravo puno ljudi otvara i čita ali ništa ne komentira :D

Za noć koristim te neke od bambusa kao što jeOlivija napisala, ali mislim da je zapravo jako važan cover (tj. gačice). Mi sad koristimo vunene Loveybums i nikad još nisu propustila... super je i ME (Motherease) cover ako ne voliš vunu.

Vrh

Naslov:
PostPostano: ned svi 11, 2008 7:17 pm 

haj

naš se mali popišanac još nije rodio
no mi već razmišljamo o platnenim pelenama za sada mi se najviše sviđaju bambino mio imate li iskustva i što mislite o njima evo i link:
http://www.bambinomio.com/v06/prd/prd.cgi

:D

Vrh

Naslov:
PostPostano: ned svi 11, 2008 11:41 pm 

Ja ih nisam koristila, ali sam ih pipkala i onak... Nekako su mi tvrde na opip. Dobro, treba ih oprati, ali jedna prefolds (junior joy) koju ja imam je puno mekša. Osobno preferiram OS fitted, po mogućnosti od bambusa ili frotira (onog sitnijeg), pa mi je na kraju reda flanel. Ali ako su kojim slučajem sve pelenuške u pranju - ne libim se staviti tetru složenu na zmaja i snapi! Pogotovo dok mi je čedo bilo sasvim malo: sad se već više mrda pa ga nije lako namontirati (lovi jajca ;))

Vrh

Naslov:
PostPostano: uto svi 13, 2008 10:28 am 

Mi smo u platnenima od pocetka, dosad smo koristili uglavnom fitted ali otkriće su mi pocket pelene od pahuljice, mekane i tanke :ljubav: Tek smo ih poceli stavljati pa nisam sigurna koliko drze inace bi odma narucila jos. E sad pitanje za iskustvene, od ovih pocketica koje se mogu kupiti kod nas koje su vam naj?
Za noc uglavnom izdrzi zeleni racman i njihov cover.

Vrh

Naslov:
PostPostano: uto svi 20, 2008 12:34 am 

Evo i mene opet da javim da sam lagano počela nabavljati pelenice.Zasada imam flafi,dolisine fitted pocket i naručila sam intro od ME.Dolisine su mi super, naručit ću još definitivno.Zaštitne imam flafi i mib,dobre su mi jedne i druge.
Hvala na savjetima :ljubav:

Vrh

Naslov:
PostPostano: pet lis 31, 2008 1:01 pm 

Ja ih planiram nabaviti samo svaki Cigo svoga konja hvali pa ne znam od kud bih krenula...

Vrh

Naslov:
PostPostano: sub stu 01, 2008 6:15 pm 

mi smo u platnenima od pocetka i moram priznati da uz sve uzorke mogucnosti prijedloge i razna misljenja, meni osobno najvise odgovaraju totsbots bambuzle i organic...u zadnje vrijeme cak povremeno uz sve fittedice koje imam povremeno stavljam A. u tetru + zastitne jer se najbrze suse, super upijaju, ne smrde nikad i mekane su na guzi.
a inace, bez obzira na konstantno ispiranje, koristenje malo detergenta, bez omeksivaca, suho cuvanje samo 1,5dan najvise, ipak mi neke pelene opako smrde kad ih stavljam u masinnu. misim da je problem u tome sto se suse iskljucivo unutra jer dok su susene na suncu frke nije bilo... :???: znam znam lutonjica i ti susis unutra slicno kao i ja, ali fakat smrde. probala sam i iskuhati i ispirati nekoliko puta i svasta, ali ne pali...malo OT :o

Vrh

Naslov:
PostPostano: uto stu 04, 2008 4:56 pm 
Moderator

saska7 i meni se dešava kad ih sušim unutra. Probaj sa lavandinim uljem prilikom pranja; nakapaj par kapi u onaj dio gdje se stvalja omekšivač. Meni je to pomoglo.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 253 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir: