Pogledaj temu - Proljetne bebe - 8.dio • Roditeljski forum - SuperBaby
header
  • CheCheShop
  • hena-com

Vremenska zona: UTC + 02:00

Započni novu temu Odgovori  [ 3929 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 158  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri kol 17, 2011 9:54 pm 

Mare - vidim da nisam odgovorila za kozice.... Tenu uopće nisam kupala tih dana, samo sam je obrisala svaki dan.... Ona je znala rec koja je koza svrbi pa bih samo namazala vise...
A sad tomo, :doh:
Neznam jel ga muče zubi ili koze, tak da sam njemu kupila i Uriage kupku (170,00kn) i Poxclin pjenu (169,00) kn.....
Bit će da nećemo puno ustedit iako nismo išli na more, :zid:

Mm u Bugarskoj ovaj tjedan, isel je autom jer avionska karta košta oko 7 tis kuna, :doh:
Vraća se najvjerojatnije sutra....

A čeka nas "naporan" vikend....
U petak idemo budućim susjedima /Tominim kumovima na rođendan,
U subotu možda spancirfest a u nedjelju kod moje bakice na prostenje
( znate kaj to je, ili?!) :D

Zagrebcanke, kolko ćete plaćati vrtić!? :-/

Mi za Tenu 750, isto tolko i za Tea. Nema popusta čak ni za treće, :doh: :doh: :doh:

:yay:

Vrh

Naslov:
PostPostano: sri kol 17, 2011 9:57 pm 

Super su smiovinovi smajlici..... :drama: :drama: :_bye:

Vrh

Naslov:
PostPostano: sri kol 17, 2011 10:38 pm 

jana- ~~~~~~~~~~~ ta Tomeka!!!!!

proštenje iliti dernek :D

bome je skupa ta pjena, jel može bar trajati i stajati godinu dana(ako ne dobiju odma svi??)

ajde slije od kucice?? ja se stoputa zamislim, ko film mi je ta vaša kuća...ah... daj nam bar da maštamo :drama:

za vrtić-pa šta niste vi i više plaćali??
ja stvarno ne znam,država nam je jedan veliki cirkus,a zg je onaj nastup s klanovima.... nisam dobila jos uplatnicu,a na TV kažu opet ko i prije-bandić tvrdi da će doći nove, skupština da će biti isto... čekam...
meni svejedno, jer nisam očekivala da će mi vrtić biti džabe,samo mi je glupo sva ta rasprava i kad vidiš kako to (sve ) ide i radi...
(sad sam s e nabrijala na sve u uniformamam, jer me slučaj nestale Antonije izluđuje...pa kako su tako svi redom nesposobni...)

:andeo: :andeo: :andeo:

Vrh

Naslov:
PostPostano: sri kol 17, 2011 10:40 pm 

e rikavam na ovaj smajlić :drama:

Vrh

Naslov:
PostPostano: sri kol 17, 2011 10:47 pm 

Evo link; https://picasaweb.google.com/janjah4/ProjektiKuca

Zadnje kaj sam slikala je bilo prije nekih 5 tjedana, tak da sad drugcije to malo izgleda.... Moram do baustele po nove slikice....

Drama, hehe eh.... :drama: :drama: :drama: :lol:

Vrh

Naslov:
PostPostano: sri kol 17, 2011 11:07 pm 

super,super!!! ide sve po planu??
kad ste zamislili da bi moglo biti gotovo?
a dječji wc će biti "normalni" ili će biti onako niski, ko u vrtiću??

Vrh

Naslov:
PostPostano: čet kol 18, 2011 8:20 am 

Ide po planu.... Mada malo su nas zeznuli s Roko ima tak da nećemo forsirati useljenje krajem ove godine, vec ćemo selit početkom 2012...
Ja bih rade sto prije al jbg, veoma je kuća pa ima hiljadu stvari još , a kvadrata preko 400, :doh: :doh:

Dječji wc sam imala u planu stavit neki niži, ne opet mali kao u vrticu, a opet ne standardno veliki.... Dosta mi je vise stalno stavlja ja djece na wc ( imam staza dovoljno, Tena vec 4g, Teo dvije i pol, taman dok uselimo će i tomo krenut...) pa nek se sami služe..... :cool:

Vrh

Naslov:
PostPostano: čet kol 18, 2011 8:55 am 

jana..kuća je fenomenalna! i sad već ovako..a kamo kad bude gotova! :heart:

gušt mi gledat slikice :)

evo ja popodne na posao...radim od podna....koje ludo radno vrijeme...neću se ni okrenut,već moram u grad....

ali jutros sam odlučila da se neću opterećivati toliko poslom..boli me briga! idem doma,i ima da zaboravim što se tamo dešava! a ja stalno mislim na to,čak i sanjam posao :zid: :zid:

joj super su smajlići! :cool: meni je ovaj genijalan :durise:

joj,malena je napela sad za šator! :doh: a on je u šumi :zid: ima da ispilim na živce...

kako se vi postavljate,kad oko vas cvile konstantno s tim istim ponavljanjem želje? :zid:
i nikakvo objašnjavanje ne pali...ajme,koje živce moram imat.....

Vrh

Naslov:
PostPostano: čet kol 18, 2011 9:48 am 

Daisy je napisao/la:
kako se vi postavljate,kad oko vas cvile konstantno s tim istim ponavljanjem želje? :zid:
i nikakvo objašnjavanje ne pali...ajme,koje živce moram imat.....

S Tenom nema problema,
Al zato Teo drami, ko pravi drama qeen, :durise:

On je bas jako tvrdoglavo dijete, kad zapne za nes neodustaje samo tako.... Jedino ako je dobra alternativa u pitanju....
Kako izlazimo na kraj; čekam da prestane/ zaboravi ili ako stvarno nije izvedivo to sto želi - onda plaće i tuli jedno vrijeme pa ga stavom u kaznu i odmah se smiri...... :_klap:
Nema mi druge.... :rolleyes:

S time da kod njegatreba pazit s obećanjima; sto se obecaje...
Recimo, mmmu jednom obećao veliki kamion ako bude dobar u dućanu s prehranom.... Ovaj bio dobar, a mm nakon kupovine krenuo van iz dućana... Ja gapitam potiho, pa kao nećeš mu sad kupit taj kamion???? Mm veli da je Teo zaboravil...
Da, mos' mislit... Za čas je počeo vikat: tataaaa nes sinobecaaaal!!! Tak da vise nema obećanja ; ako budeš dobar kupit ću ti.....

Vrh

Naslov:
PostPostano: čet kol 18, 2011 10:41 am 

izgleda da su Teo i Lina isti :D

identične situacije...isto moram pazit što obećam..sad sam se ograničila na špricu mami s posla,ili nešto drugo (jeftino,i to ..ako!) :cool:

ova pili ga pili,i drami,al počela sam ignore :durise: neki put pali,neki put mora u kaznu...(onda bude još veće tuljenje,al ne trzam)

e..zaboravih ti reći...na vašoj kući mi je naforniji.......lift!! :D :D

san snova.... :lol:

Vrh

Naslov:
PostPostano: čet kol 18, 2011 2:14 pm 

Daisy je napisao/la:
e..zaboravih ti reći...na vašoj kući mi je naforniji.......lift!! :D :D

san snova.... :lol:

To je mm- ova želja, budući da nam bude na trećoj etazi dnevni boravak/kuhinja i terasa spojena s dvoristem ( tako smo napravili da iskoristimo kosinu....inače bi taj dio bio u sredini a spavaci skroz gore...) pa da ne hoda tolko po stengama.... A niti ja se nisam bunila ( uh, kad se sjetim kolko sad teglim stvari gore, po 30 stepenica, poslije velike nabavke......

Jedino zauzima dosta mjesta iliti kvadrata, :doh: :doh:

Vrh

Naslov:
PostPostano: čet kol 18, 2011 3:27 pm 
Moderator

Juhuu, jos na moru :) Harry potter vam ne bih bas preporucila, sem sto je naporan, sem sto je strava agresivan, mrtve djece u hogvartu, krvi, borbe... A na strumfove bumo isli ako ce igrati jos u rujnu. Pojma nemam za vrtic jos nisam uplatnicu vidila. Kad se vratim brijem da cu preci na mirenu, super me posluzila bakrena u ove tri godine, ali mnogo mi nered u zadnjih par mjeseci, eto sad na zadnjih par dana mora ja dobila preuranjeno, puj. A taman smo mislili camcem malo ploviti okolo. Mare, a mene nasekiralo ovo zadnje sa talij.nauticarima sto su poginuli :( , vec trecu nesrecu covjek skrivio, pa il nema srece il je fakat serif. Daisy hocee li ti smjene biti bolje sa nakupljenim stazom tamo? Gdje je pino? Jel idete ovo ljeto u hrv.? Kerida, a di si ti?

Vrh

Naslov:
PostPostano: čet kol 18, 2011 3:44 pm 

Helou, evo i nas... tj. mene, Ančica ostala s bakom na moru još do 1.9.... nakon toga povratak u vrtić nakon godinu dana pauze... nadam se da će to proći OK, da će upasti u željenu grupu, da neće bit previše bolesna tj. toliko bolesna da ću se pitat o smislu vrtića.

Na moru nam je bilo divno, osim što su i nas zezale boleščuge. Ja sam već standardno nosila svoj ljetni "ukras" - čim stane ZG stres meni iskoči herpes i ne prolazi 3 tjedna kako ga stalno močim. Ali, Anči je imala ipak na moru recidiv streptokokne angine, ali to smo valjda riješili (smjela se kupat i na sunce po antibiotikom - silapen). Muž je imao tvrdokorni bronhitis - prvo sumamed, pa klavocin, u jednom trenu je zavapio da je on za bolnicu...

Ali, sve u svemu je bilo odlično, i nekako sam odlučila da mi je za veliki godišnji ipak Dalmacija najbolja i ipak otoci, što dalji to bolje, to nam je ipak najveći gušt (bili smo na Visu i poslije Visa se šokirali koliko je Brač krcat).

Vidjeli smo i višku ambulantu i dr-a kojemu su naši problemi, nakon konkretnog rada - posjekotine, padovi jahtaša i sl. - bili pis of kejk, bili u ST-u kod pedijatra... sve u svemu, unatoč ovogodišnjim "izazovima", mislim da se možemo i dogodine "okuražit" na slično ljetovanje

Jana, daj pls face link za kuću, ako ti nije tlaka, ja sam face-smotanac, osim ako nisi ovdje linkala, meni, punoj kuko-izazova je lift san snova, tj. to je razlog zašto sam u stambenim zgradama, a nikad ne bih birala kuću ili manju zgradu jer sam dosad mislila da to znači beskrajne stepenice.

Cure, nisam baš pozorno čitala... Zia, kakvi doktori ti trebaju?

Vrh

Naslov:
PostPostano: čet kol 18, 2011 4:06 pm 

INA - link je 5. Post na ovoj strani.....
Može se lift u kuću, samo sto velim, zauzima dosta kvadrata a i nije jeftni, :doh:
Odnosno jakoooo skup.... :rolleyes:

Vrh

Naslov:
PostPostano: čet kol 18, 2011 5:35 pm 

Joj, hvala, brzinski uletila pa nisam pozorno čitala, danas mi je bio prvi dan za kompom nakon dugo. Bit će vam divno, još kad to uredite. Ja skroz kužim potrebu za liftom.

Kako su ti kikići? Male od moje sestre su imale kozice, starija nešto manje njih, ali mlađa, mislim da je tad imala 4 godine, mali milijun po tijelu, brzo je prošlo i nisu ostali ožiljci. Sestra se svojedobno, kad i ja, cijepila i nije ih dobila, vidim na Rodi da se tvoja mama ne sjeća jesi li ih imala, ali ako si išla u vrtić vjerojatno si bila u kontaktu i imaš neki imunitet... Nas obje je čuvala baka, u vrtić smo išli samo zadnju godinu kao priprema za školu, kratko, i obje smo se, prije cijepljenja, testirale - nismo imale antitijela što znači da nismo bile u kontaktu, ali kazao nam dr. iz imuno zavoda u ZG-u da većina ljudi, bez obzira je li ih prebolila ili nije, bila u kontaktu.

A propos vrtića mi ćemo ga plaćati masu, ako sve ovo ostane ovako. Ali, mislim da će za većinu ljudi vrtić pojeftiniti, rijetkima će se povećati (povećat će se malom broju populacije, ovima iz malih obitelji - jedno dijete, dvoje rade, prijavljeni na ful iznose, sami u kućanstvu, ne gledaju imaju li kakvo kreditno opterećenje, samo prijavljene plaće i broj ljudi u kućanstvu).

Mislim da će većina zbog statusa s prijavom oko plaće, zbog broja ukućana ili broja djece, plaćati manje. To komentiraju kao Bandićev izborni trik neki...

Vrh

Naslov:
PostPostano: čet kol 18, 2011 7:10 pm 

ina-dobrodošla nazad,
Anči znači na moru?
ja sam se toliko premišljala da li da cure pustim s mojima, i prošle godine su htjeli(moji) ali ja nisambila za, sada mi stislo učenje pa reko preživit ćemo(ja)
idu u subotu ujutro i bit će tjedan dana, na Lošinju, veselim se samo zato što su one sretne, praktički smo bili jako malo,samo tjedan dana, a kad je dobro za njih(iva dermatitis od mora odmah nestane),itd..pa neka idu :_bye:
a kasnije će biti :drama: hehe

super da će curka krenuti u vrtić, valjda će biti sve ok!!!!

Vezano za doc-
1.htjela sam te pitati nešto za pregled pipice(gdje ste vi išli, baš kod gin,(ja sam mislila prvo pedijatru)), ivi se taj dermatitis "dovukao" dosta gore, pa se jednom češala i raskrvarila, nije unutra, nego sa strane,onako pola cm od, ali sam se prepala bila :eek: , srećom, začas je prošlo..namazala par puta s nekom kremom(sudocrem i pavlovićevom)

2.alergije- pliz, ponovi, je ste išli vi na testiranja?????? sorry, vjerojatno sam te već pitala ali zaboravljam puuunooo toga :o
čitala na netu da je na srebrenjakau super, naprave cijeli pregled djeteta, sve, taj isti dan, ali ne znam koliko se čeka na termin?
ili kakve su cijene kod privatnika??
Uglavnom,ja namjeravam ivki odvesti,pa ako imaš kakav savjet..??
S megi smo čekali, i prošlo je samo od sebe, prošle godine, sad ne znam da li s ivom još malo pričekam...baš mi ju žao, nekad zna biti baš gadno,a s truge strane, ona nema ništa kako djeca znaju imati(ima samo na bedrima iza,tj unutarnja strana)

djenka- ma gasim TV, ništa ne gledam ništa ne slušam više... vidjela sam da se netko zabio u rivu neku?
Ugledala sam neki dan one male afrikance kako umiru jer nemaju šta za piti, pa mi je sada svaki put muka kad prolijem čašu PITKE vode... tak da za mene bolje da ništa ne gledam..ili sam ljuta ili tužna..

za cviljenje-
isto-prvo kažem zašto ne može, pa ignore, pa kazna...
imamo kaznu u kojoj svaki dan bar po jednom svi završe,hehe, dobro,nije baš svaki dan,ali dosta često...
Uglavnom za sve nepodopštine prvo ide brojanje(do 3,onda kazna), koje uglavnom pali,
čak je često dovoljno da kažem -Počet ću brojati i već prestaju(s divljanjem, vikanjem,..)
Ali to pali samo kada ja kažem, MMu rijetko...;)
Kad idemo negdi dogovorimo se prije šta mogu dobiti ili šta si mogu izabrati(tipa smoki ili štapić), i ok su,
tipa, na moru-jedan dan ćemo sladoled, jedan dan sokić, jedan dan vožnja u vlakiću...i stvarno su slušali!
Jedino niko "šteka" tu i tamo...ipak je "mali"...
on je znao urlati i u dućanu i ispred, neki dan mu je jedan dida ispred dućana rekao-šta se dereš, jesi ti dečko,ili...??bla,bla,...ja ignore.. a drugi dida(koji nas zna) viče ma pusti ga,...bla,bla...
Bilo je situacija u kojim se preznojavam,ali sve manje, i to više zato jer imam neku xxl kategoriju djece(što po broju što po kg) pa kad svi troje krenu vikati..ajme...
Sada je dovoljan jedan pogled magdaleni i ona se smiri(ali ona ionako rijetko ima ispade),
iva je teška sama po sebi, pa tu moram uvijek biti 5 koraka ispred nje, i onda sve ok,(unaprijed znati da ona želi otvoriti vrata, obući rozu majicu, gledat ju u lice kad mi priča, ...)
a naravno ima dana kada vičem ko luda :drama:
znali su dobiti i po guzi kada pretjeraju s ozbiljnim (mogućim) posljedicama(bilo za svoje ili moje zdravlje :) )( nadam se da ne čitaju rodice )
Mada su kod nas neki konflikti svakodnevni, tipa svakih 45min-ja bi ovu knjigu, iva mi je uzela onu bebu, niko me čupao, megi me jutila,ja bi plavu čašu, .... jesam rekla da sam dobila jos 4 sijede?? sada ih ima 7 ja mislim(mada ostale 6 nisam vidjela već dugo :-/ )
neki dan sam ih molila da si pospreme sobu, cure kažu ok, pospremit ćemo dok niko spava, (kao one su u sobi dok niko spava i tiho se igraju,tj. ne moraju spavati popodne) ja udjem a ono sve po podu, nemaš gdje hodati... kažem ako ne pospremite uzet ću vreću i baciti sve što je na podu-a one-dobro, dobit ćemo druge igračke :eek:
ja poludila, pokupila sve s poda(70% igračaka) i odnjela u "smeće"(u neku sobu sakrila)...plakali su poslje, čak i par dana kad se sjete nekog mede,bebe.. i evo sada su mi dobri s pospremanjem, možda nas nazove striček smetlar i vrati nam igračke...:)

najviše me izmori iva navečer za krevet-ajme što je teško zaspati... doslovno može izluditi čovjeka tada!!!

Vrh

Naslov:
PostPostano: čet kol 18, 2011 8:37 pm 

znači moram počet odbrojavat onda..pa tek se onda prijetit s kaznom i sobom....

evo mene s posla...
djenka...a sad je više manje tako na mom odjelu svim kolegicama bez obzira na staž..eventualno ovisi o iskustvu..kao one koje su iskusnije..manje ih dira,ali ni to nije baš tako stalno.....jer kao malo nas je i nema tko raditi pa su takve smjene..ali to ovisi o šefici..evo gledam konkretno na drugim odjelima..skine im par smjena-slobodno,i sve 5! cure su više doma,odrade što moraju odraditi i satnica štima! a kod nas... :rolleyes: svakako...šefica naučena na bivšem poslu tako,cure prihvatile tako radit,i ne smijem se sad ja bunit "nova"....

ehhh...

odoh nešto jest..dugo nisam :lol:

Vrh

Naslov:
PostPostano: čet kol 18, 2011 10:07 pm 

Vecer!
INA - veli meni mama da kozice nisam imala, nije evidentirano ni u zdravstvenom kartonu..... Ali, pricala sam s jednom dr, koja veli da osobe koje su sklone herpesu (a ja jesam i to dosta... Poslije ova tri poroda nemam često... Al ranije sam ga imala svako malo...) a virus koza i herpesa je isti, tak da mogu biti imuna i zbog toga....
Uglavnom, tomo dobro podnosi, osim, kako sam i tamo napisala još uvijek vidim da mu još tu i tamo pokoja izbije, :-/
Ja sam mislila da izbijaju cca tri dana i to je to....
On ih brojcano ima isto ko i Tena, samoje tijelo manje pa gore izgleda, :doh:

Mare - kolko vidim, Iva iti Teo... A megi razumna ko Tena, njoj isto netreba puno govoriti i poduzimati sankcije neke...

Ajde, ja se neću puno žaliti na svoje..... Sve to sto pišem o ponašanju su neke finese u odgoju, sitnice neke i tako....
Kad vidim drugu djecu ( neku) majke mi, dođe mi da placem, odnosno zahvaljujem sto moji jesu takvi kakvi jesu....

:_klap: :_klap:

Vrh

Naslov:
PostPostano: pet kol 19, 2011 10:52 am 

Jana, i ja sam čula to za herpes i kozice, ali, evo, ja imam herpes dugo godina, a na kozice nisam imala antitijela, ali mi smo bili stvarno posebni slučajevi, odrastali u relativnoj izolaciji (kod naše none, samo godinu pred školu u vrtić kad su valjda te kozice svi preboljeli od vrtićaraca).

Zia, kopiram si tu tvoja pitanja da što ne zaboravim, pisat ću ispod tvoga (ne znam napravit dupli qoute).

Pvo poitanje:

"Vezano za doc-
1.htjela sam te pitati nešto za pregled pipice(gdje ste vi išli, baš kod gin,(ja sam mislila prvo pedijatru)), ivi se taj dermatitis "dovukao" dosta gore, pa se jednom češala i raskrvarila, nije unutra, nego sa strane,onako pola cm od, ali sam se prepala bila , srećom, začas je prošlo..namazala par puta s nekom kremom(sudocrem i pavlovićevom)"

Za pipicu smo išli oba puta na hitnu, jednom ju je pogledala samo dr. opće prakse (ozlijeda spolovila na onome bikeu, krvarenje iz pike), jednom je baš išla ginićki na hitnu (ono krvarenje iz pike kad je sveki mislila da joj je stavila čepić u piku), tamo nas je poslala naša pedijatrice - to je bila jedna ginićka srednjih godina u Klaićevoj koja je tad bila dežurna.

I Ančica ima često dermatitis dolje, to će te vjerojatno pitati prvo tvoja ped da nema neki urinarni problem i vjerojatno slati na urin i UK, nas je Zima iz Poliklinike Helena (isto opći ped, privatnik), nešto bio slao da se vidi ima li crviće u guzi (jednom radili, nije imala). Ako bi htjela baš kod gin, nemam preporuke... meni se ta u Klaićevoj činila OK.

Ja koji put namažem čak i tridermom, ako je jako crveno. Ali, čini mi se da imamo sve manje problema s pikom.

Drugo pitanje:

"2.alergije- pliz, ponovi, je ste išli vi na testiranja?????? sorry, vjerojatno sam te već pitala ali zaboravljam puuunooo toga
čitala na netu da je na srebrenjakau super, naprave cijeli pregled djeteta, sve, taj isti dan, ali ne znam koliko se čeka na termin?
ili kakve su cijene kod privatnika??"

Alergije... mi smo odmah išli na Srebrenjak, jer je bilo hitno. To jest, njoj su obradu početnu napravili na Srebrenjaku u sklopu hospitalizacije zbog bronhoopstrukcije (taj IGE su radili, bio je povišen, odmah dali preporuku da bude trajno na inhalacijskim kortikosteroidima čim se dogodila bronhoopstrukcija + u krvi detektirana alergija).

Onda smo radili prick test u Alergoviti (mislim da nije neka velika cijena, cca 200 kn). Ali, taj test je navodno površan, nakon njega imaju razni testovi koji znaju doseći i par tisuća kuna, svi se rade u Alergoviti (privatnica voskresensky) - to za ove kjoima se odmah preko pricka ne detektira alergija.

Priča s tim detektiravanjem alergija zna bit zafrkana. Naime, neke se alergije preko kožno-krvnih testova ne daju ulovit, pogotovo ove dišne - a zna se da su tu.

Konkretno, znamo da je Ančica alergična na brezu, jer većina alergičara na nju reagira, jer je svoje dvije bronhoopstrukcije imala točno u doba cvatnje breze. Ali, nijednom to nije putem krvi ulovljeno - prvi put kad je rađen prick ništa se nije pokazalo (ispalo je da nije na ništa alergična), drugi put kad smo radili prick (ono pikanje po koži s različitim alergenima), nije uopće reagirala niti na kontrolni histamin (to je kao nešto što piknu da se vidi je li test uopće važi), i taj drugi put se kao taj test nije mogao napraviti jer nije reagirala niti na to, a i krvni markeri na inhalacijeske alergene su joj bili OK.

Nama je naša alergologica-pulmologica objasnila da to ne znači da nema alergiju, nego da je ti testovi ne love, da postoji neki lab u Austriji s boljim testovima, ali da za to kod Anči nema potrebe jer je kristalno jasno da je iritira breza tj. nešto što cvate na proljeće - 4. mjesec - i da rađenje takvog testa u Austriji nema terapijsku svrhu - kristalno je jasno da mora bit na Flixotideu i ventolinu barem u to doba.

To jest, sad kad je dobila sve krvne i kožne nalaze negativne, čak i ige joj je normalan, je bliže dijagnozi alergijske astme (sad je kao "asthma in obs", prije je bila samo "bronhoopstrukcija"), nego što je bila prvi put, iako joj je ige tad bio povišen. Bliže je zato jer se epizoda opstrukcije ponovila u 4. mjesecu i postoji uzorak, tj. postoji uzroak ponavljanja problema kad cvatu inhalacijski alergeni.

Želim ti reći da se, za detektiranje i liječenje alergije manje se "pika" to kakva je ispala krv, nego se pika koji su djetetovi simptomi i treba li uvodit kakvu terapiju ili ne. Kriterij za uvođenje ventolina kod Anči je, recimo, ako ima noću epizodu 15-minutnog kontinuiranog kašlja i već se to računa kao opstrukcija.

Srebrenjak se za pregled i testiranje čekalo nekih 4 mjeseca, ako se dobro sjećam. Privatno - sutra.

By the way, nakon što je Milinović najavio spajanja dječjih bolnica (Srebrenjak) na Vinogradsku (ako se i to dobro sjećam) bio je velik odljev osoblja (pulmologa) sa Srebrenjaka - to je bilo prošle godine - tako da je pulmolog-alergolog, za kojeg kažu da je dobar (dr. Pavić), a koji je vodio Anči, prešao u Klaićevu, tako da mislim da je sad i u Klaićevoj pulmološki tim, jer je to bio relativni zbjeg s pulmologije, barem kako se meni činilo (Anina bivša ped je otišla sa Srebrenjaka, isto alergologica, onda sadašnja državna ped isto, pa taj koji ju je vodio tada, dr. Pavić), ali navodno je dosta dobrih i ostalo. Ali, mi smo tad odustali (privremeno barem) od državnog sektora i prešli privatno, do sljedeće hospitalizacije, za koju se nadam da neće bit ubrzo, a da je možda i ne bude.

Ne znam jesam li ti baš pomogla...

Vrh

Naslov:
PostPostano: pet kol 19, 2011 1:31 pm 

ina- hvala do neba!! naravno da si mi pomogla....!!
ovo s pipicom-dosad nismo imali problema,ali ima vec cca mj dana, možda manje, da ju svrbi, gore(na trokutu;) ima kao lišajić, tj. taj dermatitis, a ovo oko pikice zna biti crveno..nekad jače nekad skoro ništa...
ma kad se vrate s mora idemo mi pedijatru,dugo nismo bili, pa ćemo napraviti sve... vidjet će on onda jel to od dermatitisa, ili je nešto urinarno muči(da, često piški,ali oduvijek...)

za alergije- nisam znala da se ige mijenja?? nama svi imaju povišen(nisam sad sigurna za niku, baš ću kasnije provjeriti) , ali ne nešto strašno...
kažu da on nije neki pokazatalj,jer npr on(ige) kaže da ćeš možda reagirati na neku egzotičnu školjku koju nikad neće ni vidjeti,a kamoli jesti...
i moji su imali 2 godine epizode s ventolinom i flixotidom,svi troje sada se više i ne sjećam kada smo ga zadnji put imali(mislim da na zimu 2009/10 :???: )ali kad se sjetim onog kašljanja...muka njima,muka nama...(kaže moja mama da sam i ja tkva bila, niti sam ja spavala od kašljanja niti niko oko mene)

kad smo kod toga-
ima tko kakve isprobane preporuke za neke vitamine, nadopune??
to im sada mislim početkom 9mj početi davati...
(znam pisali smo već sto puta,ali možda je netko saznao za nesšto novo??)
ja sam prošle god radila onaj neki sok-sirup od cikle, mrkve i jabuka, možda opet napravim...

Vrh

Naslov:
PostPostano: pet kol 19, 2011 1:33 pm 

daisy- jesi gledala sinoć,dosta kasno, primalje, babice u Liberiji???

Vrh

Naslov:
PostPostano: pet kol 19, 2011 1:45 pm 

jooooj nisam!! :eek:

aaaa baš mi žao da sam propustila :( o čem se radilo??

evo ja se u pon vraćam na jedan dan u rađaonu..idem se prisjetit kako se porađa :cool:

Vrh

Naslov:
PostPostano: pet kol 19, 2011 2:15 pm 

daisy- bilo je grozno i divno u isto vrijeme;)
jedna primalja iz engleske je otišla na par dana tamo, da vidi kako oni rade..nisam pratila početak,ali čini mi se da je ona mislila da je kod njih uglavnom prirodan porod...pa se razočarala..
ma i ja sam suzu pustila... jadni ljudi... nemaju ni paracetamola,a kamoli išta drugo... žene često kod kuće rode, pomogne im prijateljica, i onda krvare, jedva stignu do bolnice(ne zanm kako) kaže žena da mora kući, sama se brine za 5ero djece...daleko živi... onda je pričala sa tom sestrom iz engleske i počela joj govoriti da uzme jedno njezino dijete, kaže mali će skoro 5god(tu sam tulila),ili da uzme curu, ima 18 čini mi se...jadni!
jedna je došla s "listom smrti" u sebi-dolje si gurnu neke trave da izazovu spontani, žena na samrti, nemaju NIŠTA da joj daju, jos se i sepsa razvila, samo su je mogli kao očisiti ranu ili šta već...
One tamo kao požuruju porod, kada žena dode odmah krenu,( a valjda sve dodju u zadnji čas), u jednoj sobi žena koja je rodila mrtvo dijete,druga ima proljev čini mi se, a treća dolazi i pred njima rađa.. primalje im pomažu kao rukama guraju trbuh, i na to se ova iz engleske zgrozila(a to su imeni radili u zg??)krvi svuda..
i na kraju im je ona pokazala kako oni rade, došla jedna mlada trudnica, pustila ju da leži, masirala. i onda šetala i porodila... i sve super...
uglavnom, moramo biti sretni u kojem izobilju mi živimo..
a sve te žene,primalje,babice to rade uz još 1,2 posla...prehranjuju ONE obitelj,nisam vidjela možda 2 muškarca u cijelom dokumentarcu...
ma baš me oduševe te kulture...koliko god im je jadno toliko su nekako snažne, hrabre...samo pjevaju(mislim,ne dok rađaju, nego inače uvijek),plešu...

Vrh

Naslov:
PostPostano: pet kol 19, 2011 2:16 pm 

Vis-a-vis vitamina meni je jedna prijateljica savjetovala... joj, nešto u narančastoj kutiji, ima svih živih vitamina... sad nemam pri ruci, ali napišem idući tjedan kako se to zove jer je ostalo dolje s malom. To joj dajem svaki drugi dan, to jest izmjenjujem to s matičnom mliječi, davali smo i probiotik, ali to je bilo u sklopu toga da je ona od 15.7. do sredine osmoga skupila 21 dan antibiotika zbog recidiva streptokokne angine.

U vitaminsku preventivu alergija, znaš mene, meni teško skupit vjere, ali opet i nije mi takvi bed stalno joj nešto davat. Ja se najviše uzdam, suprotno svim trendovima, u te kortikosteroide Flixotide da će je donekle zaštitit od dišnih komplikacija kod vrtićkih infekata.

Doduše, izvrstan splitski ped koji ju je sad gledao nam je dao bubu u uho da su njeni dišni problemi možda i potencirani stvarno velikim trećim krajnikom (iako ZG otorinac iz Helene rekao da to nema veze, ali tad nije imala angine), tj. da joj to dodatno otežava, pogotovo ako noću ima apneje (to se isto nečim mjeri, to ja ne mogu znat - ono da se kao zagrcne noću, moguće i da se zagrcne, jer je Anči dijete koje izrazito hrče kad spava, ima ta grgljanja-krkljanja - i svi kad je vide kažu ajme kolike mandule).

Nisam to još presjekla, operacija da ili ne, pričekat ću da se skupi argumenata pro i kontra, tj. vidjet na što će ličit naš ovogodišnji vrtićki boravak plus 3. proljeće zaredom i što će joj radit više problema - dal angine, kako će izgledat to s kašljem itd.

Tu uvijek treba nekako presjeć - kolegičin sin kašljao jako cijelu prošlu godinu, oni to uzeli kao normalno, pri promjeni dr-a skužili da je mali jako alergičan na inhalacijske (pokazalo se već i kod pricka), dobio kortikosteroidnu terapiju i one neke standardne lijekove - nije Flix, ali malo aeriusa, malo nasonexa itd. Barem je u kontroli. Prijateljica liječnica mi je pričala da astma često ostane neprepoznata tj. tipa ako je neko dijete onako povučeno i ne trči baš, roditelj ga opiše kao "on je takav", a u stvari ne bi bio takav, po njenim riječima, da dobija dovoljno kisika - bio bi kao aktivniji. Ne znam ni sama, ja sam zasad sretna da nam kortići djeluju i drže stvar pod kontrolom jer joj se prošle godine kašalj vratio doslovno s dolaskom u ZG i prvom maglom, ali je najgora epizoda, i unatoč kortiskoteroidima, bila na proljeće.

Mislim, nije to baš tako dramatično tipa da ono dahće i guši se, ali zašto bi kašljuckala cijelu godinu, ako postoji nešto što joj može napravit da diše normalno i mirno spava, mislim si ja.

A i s alergijama, pa i alergijskom astmom, navodno se, ako nije baš najteži slučaj, nju često "preraste", tj. zovu je rijekom ponornicom - oko škole/puberteta "nestane", javi se opet s klimaksom, ako sam dobro skužila.

Pika - ja, kad je najgore, posegnem za tridermom (rijetko, i to ne bi trebalo često) - tad ode za dan vremena.

Urin ionako pratimo u sklopu obrade nefrokalcinoze, relativno često, dosad uvijek sterilno (urin i UK), a davali smo sigurno do nekih 10-tak puta pa sam urino stvari isključila, ali to je prva stvar koju će te pedijatar pitat.

Vrh

Naslov:
PostPostano: ned kol 21, 2011 5:36 pm 

Joj-joj-joj nije me bilo nekih tjedan dana a ono romani za čitati. :drama:
Izleda da su se cure vratile sa mora ili svi dobili inspiraciju za pisanje! :)
Ovi radovi na kući su se pošteno otegnuli. Milijun još toga koje moraš napraviti jer će ti se inače dogoditi ovo ili ono i tako non stop nešto iskrsne. :rolleyes: :-/
Kada ovo završimo barem neće biti popravaka a to stvarno ne podnosim.
I da velika je novost da ne kupujemo novi auto. :drama: Malo smo se istrošili i previše oko ovog grijanja i fasade. U biti najnovije je to da u clio moju malenu bijelu zvijer stanu odotraga 3 AS :drama: :lol: :lol:
Tako ako nekoga zanima kako to izgleda neka navrati do nas. Svog limenog ljubimca ću voziti doslovno dok ne stane. Ionako mi je srce pucalo da ga se trebam odreći i ono preokret. :lol: :lol:
Inače Andrea je pravi dečko. Doslovno zahebava ovu dvojicu. Ima 4 zubića, puže odavno. Prije nekih mjesec dana počeo je i stajati. Napravi tu i tamo koji korak onako uz kauč ili nešto treće.
Twinsi su prava kompa. Kako se samo udruže protiv ovog malca :lol: Noa po cijele dane viče: beba neeeeee, beba putiiiiii (pusti), mamaaaaaaaaa uzmi bebuuuuu :drama: :drama:
Uglavnom veselo!

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3929 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 158  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir: