Pogledaj temu - što kupiti za bebu • Roditeljski forum - SuperBaby
header
  • CheCheShop
  • hena-com

Vremenska zona: UTC + 02:00

Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: pet vel 08, 2008 6:48 pm 

Evo mog popisa, crveno označeno nisam sigurna da ću kupovati, tj. vidjet ću što će mi frendica sa bebom reći dal mi treba:

Odjeća (za prva 3 mjeseca)
- benkice, bodi-benkice: veličina 56 – 5x kratki/dugi rukav
- benkice, bodi-benkice: veličina 62 – 10x kratki rukav/bez rukava
- vel. 56 –3x kombinezona (štramplica, gegice, odjelca sa zatvorenim prstima; bitno da se kopčaju od ispod jer olakšava mijenjanje pelena, odijelca koja se kopčaju na prsima i duž obje nogavice)
- vel. 62 – 6x kombinezona
- 1 - 2 gornje benkice (jaknice) za izlaske
- 4 dekice (za krevet (tanja i deblja), kauč i kolica)
- 2 pamučne kapice
- čarapice 6x i papučice

Pelene
- 20-30 platnenih običnih (tetra) pelena
- 6 -10 jednokratnih dnevno
- 10-15 kom. gazica za bljuckanje i brisanje-Tosama-paketići po 6 kom. u raznim bojama 40x40 cm, obrubljene, malo deblje od gaze (ima ih u dm, mulleru, ipercoopu, konzumu)
-kamaris pelene za široko povijanje (3x) ako ortoped kaže da treba široko povijanje inače nepotrebno
Kozmetika i kupanje
- kada
- mali lavor za pranje i umivanje. Potrebno je imati barem dvije posudice, jedna veća za guzu i jedna manja za lice.
- krema za guzu (Pavlovićeva) (dm)
- parafinsko ulje (nema mirisa) tj. dječje ulje (mala bočica ulja za tjemenicu, spolovilo, pregibe), bademovo ulje, nekoliko kapi maslinovog ulja u vodu (apoteka)
- dječji sapun (Sin-det) blagi sapun (apoteka)- termometar za vodu (dm i za dolje napisane stvarčice)
- vlažne maramice
- vata
- štapići za uši+štapići sa proširenjem
- škarice s tupim vrhom
- četka (i češalj)
- pumpica za nos
- 2-3 ručnika (s kapuljačom) i trljačice
- pimpica za nos

Za njegu pupka
- sterilne komprese 5x8 cm, 20 kom.
- alkohol ili 3% hidrogen (samo ako curi)
- antiseptički prašak Byvacin (bijeli prašak)ili Dermatol (suši ranu, žuto po trbuhu) što patronažna preporuči
-elastične mrežice al možda je bolje kompresu staviti u pelenu, dovoljno je čvrsto!

Za svaki slučaj:
- čepići za snižavanje temperature (paracetamol ili Plicet sirup)
- fiziološka otopina (sljezov korijen)
- Bepanten mast za njegu bradavica (ili Purelan) ili bebinu crvenu guzu (za bradavice je dovoljno tvoje mlijeko s kojim si premažeš ako imaš problema ili melem)
- termometar (običan + za preko čela)

Oprema
- kolica
- autosjedalica
- torba ili ruksak za bebine stvari
- krevetić
- ormarić za presvlačenje
- ogradica za krevet
- nepromočiva podloga za krevetić
- 3 kompleta pamučne posteljine za krevetić (+pamučne tetra pelene za pod glavu za bljuckanje)
- poplun
- vreća za spavanje
-rolica za spavanje
- ukrasi za oko krevetića
- visuljci za kolica
- didaktička dekica
- viper
- marama/sling

Vrh

Naslov:
PostPostano: sub vel 09, 2008 9:15 am 

Draga Dixie, tvoj popis mi se cini toliko detaljan da nema bas nesto za dodati..ali, mogu mozda komentirati par stvarcica iz popisa po svom iskustvu sa E.:
- nepromociva podloga za krevetic se ne preporuca kod takvih malih beba, jer bitno je da madrac (koji mora biti te kvalitete) propusta zrak, u slucaju da dijete zabije glavicu u isti, da moze nesmetano disati. Nepromociva podloga to onemogucava, pogotovo tipa gumiranog platna. Postoje i neke pamucne nepromocive plahte, perive u vesmasini i tako, ali jedan komad kosta 230kn, a trebaju ti onda dva, a za 400 kn mozes kupiti novi madrac! Tako mala bebica ti bas i ne smoci krevetic, nama nije ni jednom, premda su nam pampersice pustale kad je bio tako mali, pa smo presli na libero neko vrijeme, pa se opet vratili. Uglavnom, ta podloga ima smisla kada je dijete veliko i moze se samo okrenuti ako nema dovoljno zraka, i to samo kada ga odvikavas od nocne pelene.
-didakticku dekicu, popon i vrecu za spavanje, tj. zimske stvarcice i stvari koje ce koristiti kasnije (visuljci za kolica i slicno): pusti kupovinu za kada bude vrijeme za to, jedno zbog broja, a drugo zato sto ces kojesta i dobiti od prijatelja-rodbine, i neki ce sami pitati sta da ti kupe, pa da se ne potrosis bez veze
10 x benkice istog broja mi se cini malcice puno :???:
kombinezone mi gotovo da nismo koristili (samo pidzamice jednodijelne za spavanje) premda je rodjen zimi, jer mi je bilo puno prakticnije dva dijela (majica i hlacice koje isto imaju zatvorene prste) jer sa sirokim povijanjem i sve mi je bilo tonu robice oko mini bebe, i neprakticno za prati guzu...pa tako bi ja skinula sve sa donjeg dijela, i super.
- siroko povijanje se preporuca od odmah (od izlaza iz rodilista) do posjete ortopedu sa 2,5-3 mjeseca, kada on odluci da li da se nastavi sa time ili ne. postoje neke teorije da to uopce nema svrhe, no moj E. ima savrsene kukice i nogice, pa mislim, pogresno ne moze biti, ja cu kao i sa njim. Posjet ortopedu prije toga roka nema smisla, jer tek sa oko 3 mjeseca pocinje okostavanje (rekao je da to ide istovremeno sa pocetkom zubica, koji jos dugo ne izadju, ali taj proces pocinje), uglavom, mi bili sa 2 mjeseca i bilo je rano jer su vrsci nekih kosti jos bili obli ili tako nesto, pa se morali vratiti sa 3 mjeseca (mada se vec nadziralo da ce biti dobro, ipak smo morali zadrzati siroko povijanje do tada). Ali mi smo imali tetra - pelenu i preko svedsku i to je bilo to, nismo kupovali posebne jer nije bilo potrebe.

Vrh

Naslov:
PostPostano: sub vel 09, 2008 9:40 am 

Dixie,Alga jako lijepo i detaljno opisano. :grli:
Po tim popisima ću uglavnom i ja kupovati.Moram biti iskrena i kada sam vidjela otvorenu ovu temu malo me je presjeklo.Nekako mi prebrzo leti vrijeme.Imam osjećaj koda neću sve stići i dal ću ja to znati.Blago mamama koje su to sve prošle!!!

Vrh

Naslov:
PostPostano: sub vel 09, 2008 10:03 am 

popisi su lijepi i detaljni ali ja sam ipak veteranka pa ih ne radim :)

nego htjela sam reći da sam našla komplet za novorođenče u velikom novom La Redoute katalogu,kojeg mislim naručiti za rodilište

predivno je-kombinacija bijele i pastelno zelene boje,ima i istobojna baršunasta dekica,veličine 50 ili 54,ovisno o tome kolika će biti beba

Vrh

PostPostano: sub vel 09, 2008 2:00 pm 

dixie je napisao/la:

Za svaki slučaj:
- Bepanten mast za njegu bradavica (ili Purelan) ili bebinu crvenu guzu (za bradavice je dovoljno tvoje mlijeko s kojim si premažeš ako imaš problema ili melem)

Zaboravila sam reci da bi i sa ovim pricekala...pokaze li se potreba, uvijek TM moze trknuti u apoteku, i uvijek ima dezurna ljekarna koja radi..
Mast za njegu bradavica...ja sam jednom imala problema sa time, pa sam stavila Aventovu kremu, koja se ne mora teoretski ni ispirati prije podoja, i ona mi je bila odlicna, za tren se oporave bradavice.Bepanten mi nije uopce pomogla. A inace nisam stavljala nista, samo taj put sa tom upalom..
Nego, Ronin, gdje nabavljas te kataloge? I da li se onda robica naruci, ili su to ducani kojih ima u Zg (a u Rijeci ne)..bas bi rado bacila oko, radis mi guste sa tvojim postovima...

Vrh

Naslov:
PostPostano: sub vel 09, 2008 3:59 pm 

ja isto nemam popis jer mi skoro ništa niti ne treba, pogotovo ako bude cura a i nisam neka od popisa... ja napravim popis za šoping pa ga zaboravim doma :rolleyes:
prošli put sam imala jedan popis sličan ovome, negdje sam to skinula, s rode valjda, i moram proznati da me spasio jer sam zadnja dva mjeseca provela u bolnici pa je MM po popisu pokupovao što sam označila kao nužno... iako sam tek poslije skužila što mi stvarno treba a što mi baš i nije praktično...
to je stvarno individualno... meni npr. to kopčanje među nogama je više smetalo... lakše mi je bilo skroz ju skinuti i presvući nego petljati s tim nogavicama, posebno kad se pokaka nisam imala pojma kud bi s tim a da sve ne zas****... možda sam samo ja šeprtljava...

jednodijelna odijelca mi isto nisu bila praktična, pogotovo po ljeti.... puno bolje su mi bile dvodjelne kombinacije pa onda možes skinuti majcu ako je prevruće...

benkice nismo koristili... jedino dok pupak ne otpadne možda dobro dođu... nama je pupak otpao u bolnici pa nam stvarno nisu trebale... super su mi bili tzv. bodi benkica (bodi koji se kopča po cijeloj dužini).

trljačice - nikad ih nisam upotrijebila... kao ni te posude "jedna za lice jedna za guzu" - to isto vjerovatno koristi prije nego što otpadne pupak pa da malo prebrišeš dijete... mi smo se normalno kupali, a guzu poslije kakanja jednostavno prali u lavabou

ja očito imam popis što ne kupovati ali to je samo moje iskustvo... ono što ću sigurno kupiti je marama/sling

Vrh

Naslov:
PostPostano: sub vel 09, 2008 4:24 pm 

Alga inače mi je od svih kataloga ta Laredoute roba daleko najljepša,ljepša i od neckermanna i quellea

Neckerman i Quelle samo nazoveš i pošalju ti besplatan katalog,La redoute nazoveš i pošalju ti promo katalog,i ako kupiš nešto pošalju ti njihov ogroman koji je savršen i gdje sam vidjela tu robicu

nema dućana,robu dobiješ poštom,s tim da možeš vratiti ako ne odgovara
ja sam od njih uzimala famozne robe za klince,baš teška šminka za male frajere,a znaš kak je za dečke loš izbor

ovo ti je njihova stranica
http://www.laredoute.hr/

Vrh

Naslov:
PostPostano: sub vel 09, 2008 7:47 pm 

Samo vi cure dajte prijedloge, zato sam i stavila popis. Sad se i meni čini puno 10 bodića br. 62. Nepromočivu podlogu ne mislim kupovati, bar ne još. Kaj se tiće marame ja bi neku tanju baš za ljeto pa ako netko ima prijedlog koju neka kaže :)

Vrh

Naslov:
PostPostano: sub vel 09, 2008 7:58 pm 

:eek: mene sve ovo preplasilo...mislim kad cu ja to, sta cu... cure moje dok ovo nisam procitala, moji pojmovi, ili bolje receno okviri djecije garderobice su bili slatki bodici, majcice...sad kad me uhvati panika pa navalim na MM da trebamo trositi :lol: mislit ce da sam prolupala..
Stignem ja sve to..ja sam mislila lagano se upustiti u shooping ono poslije Uskrsa..znaci recimo kojih 3,5 mjeseca prije termina..tu si odmah oduzmem zadnjih 2 tjedna jer cu vjerovatno biti ogromna a vrucine pa cu biti kenjkava, znaci 3 mjeseca...ma ima vremena.
Bila sam sa mamom u Kiki prije neki dan i vidjeli kolica, jos malo se gustala s njima, i rekla nam teta da se cekaju 4 tjedna za isporuku. Jos trebamo otici pogledati u Brezice jer su navodno tamo jeftinije ali kazem sve poslije Uskrsa...

I da, svaka pohvala ovom popisu i komentarima iskusnih majki jer ja osobno bi bila izgubljena!!

Vrh

Naslov:
PostPostano: sub vel 09, 2008 8:24 pm 

Cure evo da se malo ubacim samo,alkohol za pupak radije nemojte,prvo nema potrebe,drugo peče bebe i boli ih,hydrogen je sasvim dovoljan i učinkovit.

Nepromočiva podloga vam treba tek kad ih krenete skidat iz pelena ili ako imate platnene a veeeeelikog popišanca-tako da ćete to već vidjeti.

Benkice nisam nikad koristila,a za ljetnu bebu su mislim najbolji bodići kratki rukav.Mi smo bili zimska beba i opet su bodići bili najpraktičniji a i ta jednodjelna odjelca.Jednostavno se djeci u tim jednodjelnim širokim pamučnim odjelcima čini najudobnije,vidjet ćete,a ne u hlačicama koje možda stežu.......bar je nama bilo tako.
Cijelo ljeto smo proveli u bodićima s kratkim hlačicama.

Vrh

Naslov:
PostPostano: ned vel 10, 2008 12:00 am 

Ja na pupak nisam ništa osim bivacina stavljala i ispirala sam fiziološkom.

Kao što je larita rekla ovo kopčanje među nogama je i meni bilo užas, pogotovo za starije bebe jer ti drukeri niš ne drze i kad se beba migolji sve se otkopčava. A ako su zatvorena stopala mijenjanje pelena uopće nije tako jednostavno.

Široko se treba povijati i to vam vele u rodilištu ali mene niko nikada nije slao ortopedu :???: Znam da je pedica rekla da ga povijam tako do nekog doba ali da me ubijete ja nemam pojma kolko smo mi to dugo radili!

Vrh

Naslov:
PostPostano: pon vel 11, 2008 3:48 pm 

ja ponosno izjavljujem da nisam još ništa kupila za bebu, pa čak nisam kupila još ni jedan časopis mame i bebe, ni moja beba ni kako se već sve zovu.

ja sve nešto čekam, pa čekam....od silnog čekanja ću i rodit prvo dijete sa 30 godina :lol:

Vrh

Naslov:
PostPostano: pon ožu 03, 2008 11:00 am 

Ja bih samo dodala,ako se beba rodi ljeti,a i općenito u ljetnim mjesecima nikako bebu mazati uljima,maslinovo,bademovo idr.Zbog viših temp,nije preporučljivo,!

Vrh

Naslov:
PostPostano: čet ožu 13, 2008 11:58 am 

mamčike, buduće i postojeće
ja se pripremam za tjedan -dva ići pomalo u šoping robice za Emu :ljubav:
pa sam vas htjela pitati da date neke preporuke gdje kupiti što, posebno tu mislim na robicu, pelene...

onako po vašim iskustvima gdje su povoljne cijene, dobra kvaliteta, koje proizvođače...

ja sam mislila poharati Namu na kvatriću, tamo nekako volim kupovati za razliku od drugih šoping centara. Prošli tjedan sam si tamo kupila dva lijepa pamučna grudnjaka, bez čipke i gluposti, od Kometa po cijeni od 78 kn / komad. tamo imaju i pamučni grudnjak za dojenje po cijeni od 173 kn

Vrh

Naslov:
PostPostano: čet ožu 13, 2008 2:14 pm 

grudnjak za dojenje ću si ja kupiti u mileru u city centru jer dođe oko 70 kn, a cure ga po forumu hvale. ak se raspadne brzo bar mi nije žao para. ja sam ti dosta toga kupila u turbo limaču. fakat znaju imati ok cijene. ne znam za kvalitetu, ali me nije ni briga. koliko će to bebica puta obući može se i raspasti poslije. ionako ne mislim baš čuvati za drugo dijete. :)

Vrh

Naslov:
PostPostano: čet ožu 13, 2008 3:57 pm 

Također niti ja još nisam ništa kupila za bebicu :-/
Dobila sam hrpu oblekice od žene koja je imala dvojčeke i to sve je jednaput eventualno dva put obućeno tak da nema šanse da mi to sve uspijemo izmijenjati.Rezervirala sam od poznanika baby-alarm i kupila jastuk za dojenje.
Imam još hrpu toga za kupiti da me sve strah :D Slažem si nekakav popis sa Roda kaj sve treba za bebicu i po tome ću kupovati.Za kolica i dalje neznam ništa.Koja su dobra,koja nisu,dal kupiti 3 u 1 ili ne,..baš me to jako mući.

E da htjela sam vas pitati hoćete vi svoje bebe presvlačiti na ormarićima za presvlaćenje?Ja najvjerovatnije neću jer me užasno strah da beba nebi pala sa tog ormarića. :ne:
Planirala sam kupiti samo spužvu i presvlačiti je na krevetu,eventualno stolu.Ormarić ću kupiti kako bi imala posebno pelene,kremice,škarice,.itd..sve na jednom mjestu.Al presvlačenje nene :)

Vrh

Naslov:
PostPostano: pet ožu 14, 2008 11:37 am 

bleeda je napisao/la:
pa sam vas htjela pitati da date neke preporuke gdje kupiti što, posebno tu mislim na robicu, pelene...

onako po vašim iskustvima gdje su povoljne cijene, dobra kvaliteta, koje proizvođače...

evo mojih iskustava, možda pomognu:
Marks&Spencer - super bodići i piđamice (uz H&M meni najbolji), peri deri a cijena OK, imaju i dobru ostalu robicu ali mali izbor i brzo se rasproda, treba baš uloviti kad dođe roba...
Turbo Limač - probat ću biti realna i objektivna :D Coconut robica za bebe je dizajnom i kvalitetom svake sezone sve bolja, cijene pristupačne, brojevi nešto veći... kvaliteta ipak malo ispod mojih zahtjeva ali s obzirom na cijenu niti ne treba očekivati više...
Esprit i Mexx za bebe ima u TL... meni je mrak robica ali i cijena je takva
Iana - zna imati OK bodiće i piđamice, kvaliteta srednja- za tu cijenu moglo bi i bolje
Nama (trg) - robicu nisam nikada kupovala ali sam tamo znala naći neke stvari kojih u to doba nije bilo nigdje drugdje, isplati se navratiti
MTČ - meni koma, bodići su bili dugački a otvor za glavu i za ruke preuzak, rukave sam rezala da bi joj mogla ruku uvući a nije bila sumo beba... materijal i cijena OK, šteta da dizajn i krojevi nisu bolji... dobre čarape
Okaidi - nije ga bilo pa ne znam baš što imaju za skroz male bebe, inače je povoljno, kvaliteta prihvatljiva, brojevi manji
Zara - povoljno, lijepo, kvaliteta tak-tak, vani imaju super sniženja (majce 3€) ne znam kak je kod nas, brojevi dosta mali
H&M - već sam rekla da mogu samo preporučiti, nemam nikakvih zamjerki... kvaliteta peri deri, boje postojane, sve se pere na 60, dizajn super, cijene povoljne
benetton - jedina zamjerka cijena
Chicco - ja ne volim i ne kupujem njihovu odjeću iako ih svi hvale, preskupa a prebebasta... volim njihovu kozmetiku, super omekšivač za veš
Oshos - kvalitetno ali i skupo, po mom ukusu prebebasto
Calzedonia - najbolje čarapice i kupaće gaćice

znala sam se nekad zaletiti pa kupiti neke povoljne stvari u ipercoopu, mercatoru, kiki isl ali u pravilu nisam bila zadovoljna, dobra cijena ali se sve brzo razvuče i izgleda koma pa više ne eksperimentiram...
u konzumu i intersparu sam kupovala dobre bodiće nekog domaćeg proizvođača samo moram vidjeti na etiketi kak se zove...

ne mogu se sad više ničega sjetiti osim nekih turboskupih brendova (jacadi, la perla) koji se nikako ne isplate za tako male bebe ali tko voli...

Vrh

Naslov:
PostPostano: uto ožu 18, 2008 9:16 pm 

laritu potpisujem skoro u potpunosti osim što moram dodati-

Marks&spencer-zakon,zakon,zakon bodići i piđamice-ipak malo bolji od H&m-a,a pristupačno.Sve ostalo njihovo mi je skupo-osim kad onako imaju 3 majice po 150kn ili gaćice i potkušuljice-isto jako kvalitetno

okaidi-prekrasno,pristupačno,za male bebe najlijepše-jedino su im bodiji,slinčeki i kapice skupi-neobično-sve ostalo je normalne cijene

benetton-za male bebe se isplati uzimati njihove majice-oko 70kn i peri deri,stvarno se isplati i vrijedi-piđamice su im isto super makar skupe-oko 150kn piđama.za veće je nešto skuplje,ali da su kvalitetni,stvarno jesu.priuštim kad god mogu

Iana-jesu skupi ali uvijek imaju trenirke(obične u bojama bez ukrasa) po cijeni 50 kn donji dio-što je isplativo a i kvalitetno.Ostalo je dosta skupo-ali ja starno nemam prigovora kvaliteti.

Prenatal-trenirkice i majčice isto tak po 70kn ali kvaliteta ne baš neka-odnosno stvarno ovisi što kupiš.Neke stvari stvarno preskupe,tipa gornji dio trenirke 200kn

MTČ-zakon čarape i štrample,bodići i piđame i sve ostalo-nešto sranje,ostalo tak-tak

chicco,osh-kosh-skupo,skupo

zara-kvaliteta-tak-tak

H&M-super,super,kvaliteta ,cijena,sve odlično.

Ja bi savjetovala ovako-

bodići -H&M i marks & spencer,
čarape-H&M i mtč,
majice-Okaidi,Benetton,H&M,ponešto Zara(ako se ima više para Iana)
trenirke-Iana,H&M,Zara-nekad i Okaidi ima te trenirka komplete
hlačice,košuljice,vestice,haljinice - Okaidi,H&M, Zara, -Iana i Benetton ako se ima više novaca.
Jakna-Okaidi,HM,Iana-osobito na sniženju
cipele-Ciciban definitivno-i veći izbor od Bambija i Frodda i čini mi se bolja kvaliteta.Naturino i Falcoto imaju super kvalitetu ali i cijenu da umreš.

Osh-kosh,Chicco,MEXX,Esprit,S.Oliver-tam ima krasne robe ali se ne isplati kupovati na veliko-tek onako kad nam treba za neku prigodu pa smo spremni iskeširati.Jacadi i La Perla su strašno skupi s tim da La Perla i Chic Boutique-su totalna glupost po cijeni,takvo strašno pretjerivanje- a Jacadi koliko god je skup isplati se kupiti posteljina i torba za dijete-jer je stvarno peri deri kvaliteta izvanredna a to su stvari koje se puno koriste a izgledaju nepromijenjeno i nakon 34894389343489 pranja.Roba kod njih je preskupa i ne isplati se nikako.Barem meni.

Namu ne volim,imaju većinom stvari koje i previše dođu za nikakvu kvalitetu.Tako i onaj Dječiji svijet i Vrtuljak-osim što kod njih ima dobrih vreća za spavanje ali one su Odea.

Vrh

Naslov:
PostPostano: sri ožu 19, 2008 10:53 am 

Cure, kako je moja mama skroz odvalila i non-stop nesto kupuje nagovorila me da jednostavno MORAM otici u La Perlu s njom da je to tamo u krajnju ruku smak svijeta od prekrasne robice.
I tako ja cipelcugom s njom do tamo a ona sva ponosna i vesela. Cim sam usla i malo pogledala iskreno sam se razocarala, istina je da ima lijepih stvari ALI, ALI Jedno takvo pretjerivanje s cijenama ja u svom zivotu nisam vidjela! Bodi 15% svila, 85% pamuk, sa cipkom u preponama kosta oko 400kn a s druge strane to mi je toliko gnjusno da ja nisam mogla vjerovati...naravno o ukusima se ne moze raspravljati, jer nekome se to moze dopasti ali meni je to bilo koma...ne mogu si zamisliti svoju curku od mjesec dana staviti u takav bodi sa cipkom koju maltene imam ja na gacama...Isto takva cipka na pidzamici za curice od 2-4 god...Suknja za negdje 2 godine 1200, kosuljica 1000kn. Ja sam gledala djeciji asortiman La Perla u Londonu i tamo cijene nisu ni upola visoke ko ovdje. Ne znam sta bi vam rekla...kada sam popricala s mamom poslije skuzila je i ona da ju je prevarila prva zanesenost...a kao dokaz tomu odvela ju u Benetton i tamo se zaljubilje u svaku haljinicu jer su meni osobno 1) primjenjene djecijoj dobi (nisu vulgarne) i 2) cijene su stvarno ok. Cak smo odmah kupile predivnu dekicu ali je koncana za kolica, mislim da je bila oko 200kn i stvarno je predivna...

Vrh

Naslov:
PostPostano: sri ožu 19, 2008 11:05 am 

Evo onog što se nama pokazalo korisnim i nekorisnim:
Odjeća:
h&m najbolji. Dobro izgleda, nije skup, a sve ide na 60° i to mi se jako sviđa. Bodići su već prošli dvoje djece, budu i treće.
mtč - super za donji veš, piđame i čarape, al nam se sva ostala roba od njih brzo izbliči.
Crtić dućan (ne znam koja marka) ima super pidjamice u komadu bez stopala.
bamboola je ok, ako nađeš negdje gdje nisu nabili maržu. To mtč šiva za strance finu robu.
Iana- sve je dobilo mucice nakon dva pranja tako da sad izbjegavam
Benetton i sve fine markice izbjegavamo jer im je odjeća puna fleka, a sa takvih stvari to se teško ili nikako ne skida.
Za svečane prilike ima dućan u Importanne galeriji koji ima finu robu, sami ju šivaju, a haljinice su prepreprekrasne i nisu skupi. Samo mislim da su oni tek od godine nadalje.

Ima jedna marka koja je jako dobra. Zove se Wenice. Prije su imali dućan u Vlaškoj, a sad su negdje prema Sesvetama, al nažalost ne znam gdje. Nisu skupi, dizajn im je mrvicu lošiji od h&m-a, a pranja izdržavaju čak i bolje od h&m-a. Kupila sam klincima 20ak stvari kad je bila zimska rasprodaja i nose ih cijelu zimu, a još se ništa nije zeznulo.

Cipele nosimo Ciciban, Bambi, Froddo, Naturino i Tobi. S tim da je Tobi najjeftiniji jer je slovenski, a po kvaliteti je u istom rangu s njima. Naturino je najskuplji, al ponekad padnem na dizajn, sad smo nosili čizmice od plavog krzna :rolleyes:

Pelene
jednokratne: Violeta su nam najbolje, Babylove ok.
Nikad ne kupujemo Pampers i Huggies. Pampers iz moralnih razloga, Huggies jer smo jednom dobili jumbo paket i svaka je procurila. Ko papir su.
platnene: pocketice: HH su nam najbolje, FB ima rez koji nam ne odgovara, od AIO smo probali samo kushies, koje su tak tak, zna nam pobjeći sa strane van.
fitted: MIB super sjedaju, osim što zaštitne malo režu kožu, Rodina pusa nam je preplitka.
bleeda
Pusti kupovinu benkica kad vidiš kakvo će biti vrijeme. Jer ako će biti velike vrućine onda ćeš ju oblačiti u to samo dok joj ne otpadne pupak. Pa bezveze bacaš novce.
Kupi par bodića bez rukava koji se navlače ko košulja i kopčaju naprijed. Ima ih u Schiesseru, nisu baš jeftini, al su super praktični. Spase stvar dok se ne ispraksaš. Nisam vidjela da itko drugi proizvodi takav model. A i dok se beba ne miče stvarno su tutice (jednodijelni kombinezonići) najbolji izbor koji možeš napraviti. Ima i tankih za kupiti, to samo u jednom potezu gore dolje potegneš i mirna si.

AS:
Chicco je super. Graco imamo za curku. Preživjeli sudar u kojem je na autu bila totalka. Ne bi preživjeli da nisu bili u AS.

maramu imamo kupljenu od tete šivalice. Mi imamo zimsku, al ima i ljetna verzija. Sada ćemo još kupiti mei tai, al čisto radi šminke, a ne iz potrebe.

kreme samo Pavlovićeva i to samo prva tri mjeseca, poslije luftamo guzu između presvlačenja da se koža ne navuče na kremu.

pupak
hidrogen, Bivacyn, sterilne gaze.

posteljina kad su bili tako mali onda samo jednobojna, njih plaši veliko šarenilo. Najčešće smo neku našu plahtu presavinuli par puta i stavili njima.

kolica imali smo PierreCardine, živa katastrofa i ne bi preporučila nikome. Sad imamo Chicco 3u1 i mislimo da nismo mogli kupiti bolja. Košaru smo koristili 6 mjeseci jer ju možeš onako nadignuti kad beba poraste.

stolić
za prematanje nemamo jer se uvijek presvlačimo na različitim mjestima, samo onu podlogu za prematanje koju smo dobili u Niveinom ruksaku. Taj ruksak je inače dobra stvar, reci nekome nek ti ga pokloni.

Vreća za spavanje je super stvar ako uspiješ dobiti dijete da spava unutra.

Sad se ne mogu više ništa sjetiti.

Vrh

PostPostano: uto tra 15, 2008 4:55 pm 

ja sam lanjska ljetnica pa ću malo komentirati dixin popis, možda vam pomognem

dixie je napisao/la:
Evo mog popisa, crveno označeno nisam sigurna da ću kupovati, tj. vidjet ću što će mi frendica sa bebom reći dal mi treba:

Odjeća (za prva 3 mjeseca)
- benkice, bodi-benkice: veličina 56 – 5x kratki/dugi rukav
- benkice, bodi-benkice: veličina 62 – 10x kratki rukav/bez rukava
- vel. 56 –3x kombinezona (štramplica, gegice, odjelca sa zatvorenim prstima; bitno da se kopčaju od ispod jer olakšava mijenjanje pelena, odijelca koja se kopčaju na prsima i duž obje nogavice)
- vel. 62 – 6x kombinezona
- 1 - 2 gornje benkice (jaknice) za izlaske
- 4 dekice (za krevet (tanja i deblja), kauč i kolica)
- 2 pamučne kapice
- čarapice 6x i papučice

ja sam imala sve skupa 10 bodi/benkica i bodija, neki su bili bez rukava, neki kratkih ili dugih rukava. neke od njih (br 62 nosila je do svog 5 mjeseca života)
kombinezona, odnosno piđamica s kopčanjem od glave do pete sam imala 4-5 komada, isključivo tankih pamučnih, a u mtč-u ima uzeti i takvih kombinezona bez rukava koji su osobito praktični. moja curke je u tome bila većinu vremena kad nije bilo pre vruće i po noći. tek kad je napunila tri mjeseca počela sam ju oblačiti u "odjeću", tipa hlačice i majičica ( a onda je i zahladilo). nisam ju puno gnjavila s odjećom. kad smo išli vani ako je bilo vruće bila je u bodiju i čarapicama,a ako je bilo hladno pokrila bih ju. ovo drugo ok.
dixie je napisao/la:
Pelene
- 20-30 platnenih običnih (tetra) pelena
- 6 -10 jednokratnih dnevno
- 10-15 kom. gazica za bljuckanje i brisanje-Tosama-paketići po 6 kom. u raznim bojama 40x40 cm, obrubljene, malo deblje od gaze (ima ih u dm, mulleru, ipercoopu, konzumu)
-kamaris pelene za široko povijanje (3x) ako ortoped kaže da treba široko povijanje inače nepotrebno

ovo je ok
dixie je napisao/la:
Kozmetika i kupanje
- kada
- mali lavor za pranje i umivanje. Potrebno je imati barem dvije posudice, jedna veća za guzu i jedna manja za lice.
- krema za guzu (Pavlovićeva) (dm)
- parafinsko ulje (nema mirisa) tj. dječje ulje (mala bočica ulja za tjemenicu, spolovilo, pregibe), bademovo ulje, nekoliko kapi maslinovog ulja u vodu (apoteka)
- dječji sapun (Sin-det) blagi sapun (apoteka)- termometar za vodu (dm i za dolje napisane stvarčice)
- vlažne maramice
- vata
- štapići za uši+štapići sa proširenjem
- škarice s tupim vrhom
- četka (i češalj)
- pumpica za nos
- 2-3 ručnika (s kapuljačom) i trljačice
- pimpica za nos

imala sam jedan lavorić i kad bi ju mijenjala unutra bi bila voda za guzu. lice sam bebi prala s fiziološkom. krema za guzu najbolja iz apoteke pravljena jer nema konzervansa. ulje u vodu najbolje maslinovo, ali biti jako oprezan, dosta je jedna kap. ulje na pregibe-ne. tako savjetuje naša patronaža po preporuci dermatologa. pregibe samo dobro osušiti. ako se pojavi osip dobra je termalna voda (avon, vichy). ako se pojave ojedine, dobra je obična krema za guzu ili bepanten mast. sapun smo koristili vrlo malo. vlažne maramice ne za jako male bebe, dosta je voda-isto savjet patronaže. ovo drugo ok.
dixie je napisao/la:
Za njegu pupka
- sterilne komprese 5x8 cm, 20 kom.
- alkohol ili 3% hidrogen (samo ako curi)
- antiseptički prašak Byvacin (bijeli prašak)ili Dermatol (suši ranu, žuto po trbuhu) što patronažna preporuči
-elastične mrežice al možda je bolje kompresu staviti u pelenu, dovoljno je čvrsto!

komprese ok, hidrogen, ako curi (ne alkohol), a mi smo koristili i elastičnu mrežicu.
dixie je napisao/la:
Za svaki slučaj:
- termometar (običan + za preko čela)

za bradavice ti je najbolji purelan, njega zbilja ne moraš ispirati. fiziološka je obavezna, kupi bocu od litre i nekoliko sterilinih igala te šprica kojima kroz gumeni čep vadiš vodu van, jer kad ju otvoriš moraš potrošit u roku 7 dana. mi još imamo svoju prvu litru. dobro je za ispiranje guze kod osipa za pranje očiju, lica, pregiba...ostalo možeš, ali i ne moraš imati.
dixie je napisao/la:
Oprema
- kolica
- autosjedalica
- torba ili ruksak za bebine stvari
- krevetić
- ormarić za presvlačenje
- ogradica za krevet
- nepromočiva podloga za krevetić
- 3 kompleta pamučne posteljine za krevetić (+pamučne tetra pelene za pod glavu za bljuckanje)
- poplun
- vreća za spavanje
-rolica za spavanje
- ukrasi za oko krevetića
- visuljci za kolica
- didaktička dekica
- viper
- marama/sling

vreća je u početku nepraktična i nepotrebna. umjeto rolica ja sam rolala debele ručnike, ali curka je brzo naučila to pogurat. nepromočivu podlogu nismo koristili. visuljci za kolica nepotrebni za jako malu bebu. baby gym i mobile za krevet super (ja koristila od 2 mjeseca života). viper sling i marama ok.
post je ispao pregolem :eek:
kidam, svima :grli:

Vrh

Naslov:
PostPostano: uto srp 08, 2008 5:17 pm 

Molila bih informaciju gdje u Zagrebu kupiti:
1. grudnjak za dojenje (u Prenatalu su prodali moju veličinu, br. 3, a ne znam da li su u LaVie dobri/kvalitetni; u jednoj apoteci sam pronašla neke talijanske modele, ali opet nisu imali moju veličinu)
2. jednokratne gaćice (kupila sam bila dvije kutije u Chiccho i kada sam išla pogledati da li ih i kako održavati utvrdila sam na prvima koje sam otvorila da su poderane na šavu; apoteke imaju 1 (nepoznatu) marku, ali su krojene kao bokserice, a ne kao klasične gaćice i ne znam da li su kvalitetne i dobre nakon carskog reza)
3. tetra i švedske pelene (čula sam da ih je najbolje kupiti u Nami – da li je zaista tamo najveći izbor, jer sam ja u DMu i apotekama nailazila samo na marku Lola Ribar; koja marka se uopće preporučuje?).

Unaprijed hvala.
Pozdrav i sretno,

Vrh

Naslov:
PostPostano: sub srp 19, 2008 11:26 am 

ja sam lanjska jesenjska pa bih nadopunila s malo mojeg iskustava:
nemojte koristiti alkohol za male bebe jer ih pece, za pupak pogovotovo, meni je najbolji octenisept moze se kupiti u ljekarni, to ne pece a super mi je bio i za ranu od epi svakakve ojedine i ostale kozne tegobe
benkice- katastrofa, nikad nisam korisitla ni jednu jer mi je beba bila mala preko zime i to bi uvijek ostalo sve golo po ledima i stalno isadalo van iz hlacica, puno bolje su mi bile bodi-benkice ili samo bodici i tutice
jako pazite dal se sve sto ide preko glave moze dovoljno rasiriti jer jos i danas imamo probleme s tim navlacenjem preuskih bodica preko glave
tetra- ja jos sad ima te lola ribar i tanje i deblje i super su mi
svedske- imala sam dvije kamarisove i bilo dosta
jednokratne gacice- imala sam dm-ove, dobre su, imala sam i te ko bokserice, super su samo sam ih zarezivala sa strane jer su mi imale preuske nogavice
jednokratne pelene- babylove definitivno ispred svih
mi smo kupili onaj ormaric koji gore ima spuzvu za preslvacenje bebe, i bilo me strah tu bebu presvlaciti tak da sam skinula spuzvu i stavila je na svoj pisaci stol koji mi je bio super, ni visok ni nizak, za razliku od kreveta, sad mi tak ionak stol nije trebao kad sam doma, ne radim
i ja malo oduzila, al evo... ak se jos cega sjetim tipkam..

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir: